Kontakt

Tel. +372 324 4344 info@aqvaspordikeskus.ee

Võistlused

Fitness Five: tule võistlema!

Alates detsembrist 2017 kuni aprillini 2018 toimub Aqva Spordikeskuse jõusaalis Fitness Five võistlus. 

Alad ja reeglid:
Fitness Five´i näol on tegu Rootsis juba 5 viimast aastat ülipopulaarse kombinatsioonvõistlusega, mis koosneb järgnevate võistlusalade sooritamisest korduste peale:
• kangiga rinnaltsurumine; Detsember
• küünarvarte kõverdamine Z-kangiga – abivahendid ei ole lubatud; Jaanuar
• kükk kangiga – abivahendina on lubatud vöö ja põlvesidemed; Veebruar
• lõuatõmbed; Märts
• triitsepsi surumine rööbaspuudel. Aprill
Suur finaal mai 2018.

Jaanuaris küünarvarte kõverdamine Z kangiga

Iga ala parimaid autasustatakse auhindadega. Uus ala algab uuest kuust.

Küünarvarte kõverdamine Z-kangiga (mehed 50 %´ga enda keharaskusest, naised ja noored mehed 30 %´ga enda keharaskusest) Võistleja võtab kangi kätte ning võistlusmoment algab väljasirutatud kätega. Nii tuhar, kui selja ala- ning ülaosa peavad olema kontaktis seina või postiga kogu harjutuse soorituse jooksul. Kohtuniku märguande peale hakkab võistleja harjutust sooritama. Korduseid peab tegema rahulikus ning ühtlases tempos, kogu keha peab harjutuse soorituse ajal paigal olema. Käed peavad olema iga korduse vahel täielikult välja sirutatud ning ülemises asendis peab kang puudutama lõuga. On lubatud lõuga natukene ettepoole sirutada, samas lõua allapoole liigutamine on keelatud. Alumises asendis peab iga korduse vahel väike paus olema

Selleks, et osaleja tulemus fikseerida peab iga ala sooritama koos treener Rene Kuusikuga. Võistelda saab siis, kui treener on jõusaalis ja ei anna antud hetkel jõusaali ringtrenni. Treener Rene on jõusaalis näiteks teisipäeviti ja neljapäeviti kell 17-st alates. 

Iga ala parimaid autasustatakse auhindadega. Uus ala algab uuest kuust.