Juhataja: +372 50 66 443 (E-R 9-17)

Üritused

Nõuanded, et esimene spinnitund mööduks meeldivalt:

 1. Vali õige tase! Spinnitrennid kannavad eri nimesid ja tutvustav tekst aitab orienteeruda, milline treening on hetkel Sinu jaoks kutsuv.
 2. Saabu trennisaali ca 10 minutit varem.
 3. Reguleeri sadul ja lenks vastavalt treeneri näpunäidetele ning palu tal sõiduasend ka üle kontrollida (sõiduasendist räägime lähitulevikus siin täpsemalt).
 4. Kontrolli, et kõik lenksu ja sadula kruvid oleksid tugevalt kinni, ei logiseks ega vajuks alla. Aseta oma jalad pedaalikorvidesse ja pinguta kinnitusrihmad.
 5. Palu treenerilt selgitusi koormuse reguleerimise osas.
 6. Jälgi treeneri märgu- ja nõuandeid. Kui sa ei jõua kõike kaasa teha, mis teised, on see loomulik. Pane koormust vähem, või püsti sõidu asemel sõida sadulas.
 7. Võta kaasa trennirätik ja pudel vett.
 8. Vali tugeva tallaga jalanõud, püksid mis pole alt lotendavad ning hästi õhku läbilaskev särk. Soojenduse ja venituste ajaks võid kaasa võtta soojema pluusi.
 9. NB! Kui kasutad spetsiaalseid rattajalatseid, ära pane neid jalga enne kui treeningsaalis!

 

Mis on spinning?

 • Aqva Spordikeskuse spinningusaal pakub alates sellest hooajast MyRide+ siserattatreeninguid, kus saab videopildi vahendusel sõita mägedes, mere ääres, linnatänavail või lausa Tour de France’ radadel.

 • Rattasõidu harrastajatele on see Eestimaises külmas talves väga hea võimalus ennast suviseks treeninghooajaks ette valmistada, hoides üldist vormi. Trenni tehakse nii ühtlase tempo ja koormusega sõites, mille vältel säilitatakse keskmist pulsisagedust kui ka spurte ja mäkke tõuse ning mäest laskumisi. Rattal kasutatakse erinevaid sõidutehnikaid nii istudes kui seistes. Intervalltreening arendab aeroobset ja kiiruslikku vastupidavust ning lihasjõudu.

 • Tänu korralikule koormusele sobib treening nii meestele kui naistele, algajatele ning edasijõudnutele. Spinning tugevdab suurepäraselt südame-veresoonkonna ja hingamiselundkonna tööd.

 • Spinning annab väga hea füüsilise koormuse. Treeningu käigus töötavad peamiselt tuharad, reied ja sääremarjad. Lisaks saad koormust kõhu- ja seljalihastele, mille abil hoiad õiget ratturi asendit.

 • Demopäeval kõik treeningud 30 minutit.